• Haanja 100 ultra
  • Haanja 100 ultra
  • Haanja 100 ultra
  • Haanja 100 ultra
  • Haanja 100 ultra
  • Haanja 100 ultra

12. HAANJA ULTRA100

23.10.2021

HAANJA SUUSAKESKUS

20. Heategev Pääsküla Raba Maraton lükkub edasi!

Avaldatud:Publish: 1 november, 2021

Seoses Eestis valitseva ebamäärase olukorraga ning võimalike uute üldriiklike karmimate piirangute kehtestamisega, oleme sunnitud 20. novembril toimuma pidanud 20. Pääsküla Heategeva Raba Maratoni edasi lükkama!
Lükkama ajale, kui kolmas koroona laine on vaibumas ning igasugu piirangud maas!

Loodame väga edasi lükatud maratoni ära korraldada enne kevadise maratonihooaja algust, mis teatavasti algab märsti lõpus legendaarse Otepää-Tartu maratoniga! Ehk siis püsige lainel, ootame-vaatame, elame-näeme!

ÜKSKORD ME JOOKSEME NIIKUNII!!!


12. Haanja Ultra100 võidud viidi Lätti!

Avaldatud:Publish: 24 oktoober, 2021

Selle sügise senini kõige hullema ilmaga toimunud 12. Haanja Ultra100-l valitsenud ilmaolud näisid väga hästi  sobivat lätlastele, sest nii 3 parimat üldkohta kui ka 3 poodiumikohta kuuest kuulus lõunanaabritele.

Kui peale hommikul kell 7 kõlanud stardipauku asus võistlust vedama kahe aasta tagune võitja Gunnar Kingo, siis juba peale esimest 6.67km pikkust ringi olid 3 lätlast oma teed läinud, kahe ja poole minutiga jäi maha Gunnar Kingo, veel kahe minuti kaugusel jooksis Eesti 24h rekordi omanik Vladimir Frolov.

Vaid neli nädalat tagasi maailmakuulsal Sparthatloni 246km pikkusel distantsil kõrge viienda koha saanud ja varasemalt Haanja Ultra100-l vaid kolmekordsele lõpetajale Raita Ratasepale alla jäänud Matiss Vecvagaris kontrollis kindlalt kogu võistlust ja lõpetas 15 ringi ehk 100km ilmaolude kiuste suurepärase ajaga 8:50:23.

Kaheksa ringi liidri tempos vastu pidanud, kuid siis selgelt aeglasemaid ringe tegema hakanud Ultra100 rookie Konstantins Biktimirovs lõpetas kogu võistluse teisena, ajaga 9:31:46. Pikalt kolmandat kohta hoidnud teine lätlasest rookie Sergejs Maslobojevs katkestas peale 10 ringi, ehk 66,67km läbimist.

Varasematel aastatel kahel korral neljandana lõpetanud Vladimir Frolov jäeti ka seekord neljandaks, kuid meeste arvestuses sai Vovka lõpuks selle oodatud kolmanda koha kätte ajaga 9:55:53!

Naiste arvestuses hoidis hilisem võitja Amanda Krumina esimesel ringil madalat profiili, aga tõstis siis tempot ja läks oma teed, edestades lõpus järgmist naist ligi pooleteise tunni ehk ca kahe ringiga. Lisaks jooksis ta viimasel ringil mööda Vladimir Frolovist, saades üldarvestuses Ultra100 jaoks rekordiliselt kõrge kolmanda koha. Amanda lõpuaeg 9:53:56 jääb vaid 3,5 minutiga alla kunagisele ilusa ilmaga Mari Boikovi poolt joostud Haanja Ultra100 rekordile.

Teist aastat järjest sai teise koha 2016. aasta võitja Marjaliisa Umb, seekord oli tema ajaks 11:20:42.

Kolmanda naisena ületas teist samuti teist aasta järjest lõpujoone Blanca Punt, ajaga 11:49:03.

Kokku oli 100km sel aastal jõukohane 32-le jooksjale, Mesikäpa jooksu ehk 42,2km maratoni lõpetas 26 osalejat.

Täname kõiki osalejaid, kes aitasid vaatamata segastele aegadele traditsioonil püsida ning loodame väga, et uuel aastal on kogu see Covid ajaloo prügikasti pandud ning saame taas Haanja Ultra100-le üle 100 osaleja, nagu vanadel ja headel aegadel!!!

ESIALGSED TULEMUSED!

PILDID KÜLLI LEOLA KAAMERAST!


12. Haanja Ultra100 toimub kontrollitud tegevusena!

Avaldatud:Publish: 12 oktoober, 2021

Seoses vabariigi valitsuse korraldusega tuleb spordi- ja liikumisüritustel alates 18. eluaastast kõigil osalejatel tõendada oma nakkusohutust. Selleks peab esitama COVID tõendi vaktsineerituse, läbipõdemise või varasemalt tehtud negatiivse testi tulemuse kohta, millega osalejad tõendavad, et:

1. nad on COVID-19 haiguse läbi põdenud, vaktsineeritud või vaktsineerituga võrdsustatud isik ning esitab enne tegevuses osalemist selle kohta tõendi. See tähendab, et isik:
1.1. on läbi põdenud COVID-19 haiguse ning diagnoosi kinnitava SARS-CoV-2 testi tegemisest või diagnoosi kinnitamise kuupäevast ei ole möödunud rohkem kui 180 päeva;
1.2. on läbinud COVID-19 haiguse vastase vaktsineerimise kuuri, saavutanud viimase vaktsiinidoosi järel maksimaalse kaitse ning sellest ei ole möödunud rohkem kui üks aasta;
1.3. on COVID-19 haiguse läbipõdemise järel saanud ühe doosi vaktsiini, saavutanud vaktsiinidoosi järel maksimaalse kaitse ning sellest ei ole möödunud rohkem kui üks aasta, või ta on pärast esimese vaktsiinidoosi saamist haigestunud COVID-19 haigusesse, on COVID-19 haiguse läbi põdenud ning diagnoosi kinnitava SARS-CoV-2 testi tegemisest või diagnoosi kinnitamise kuupäevast ei ole möödunud rohkem kui üks aasta. Juhul, kui isik haigestub COVID-19 haigusesse kahe nädala jooksul pärast esimese vaktsiinidoosi saamist, kohaldatakse tema suhtes läbipõdenute kohta sätestatut.

2.
ta esitab negatiivse testi tõendi järgmistel tingimustel:
2.1. COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse Euroopa Liidu terviseohutuse komitee heaks kiidetud SARS-CoV-2 antigeen-RTD test (edaspidi kiirtest) peab olema tehtud kuni 48 tundi enne tegevuses osalemist;
2.2. COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 RT-PCR test peab olema tehtud kuni 72 tundi enne tegevuses osalemist

12. Haanja Ultra100 saab toimuma nn kontrollitud tegevusena.

Kohtumiseni Haanjas 23. oktoobril.