LEGEND

Tagasivaade viimastel aastatel toimunule:

2020 – Jõuad oma rännuteel läbi metsiku Eesti preeria Põltsamaale. Peale ööd purjutamist ja selle käigus tehtud sigadusi pead põgenema vihaste linnaelanike eest kes tahavad kätte maksta öösel tekitatud purustuste eest. Tutvud 1994 aasta Järvamaa missiga, kelle vastu sul kohe ka soojemad tunded tekivad.

2021 – Saad teada, et 1994 aasta Järvamaa miss on Põltsamaalt ära kolinud. Otsid teda mööda Eestit taga ja jõuad Põlvasse. Seal aga komistad kogemata kohaliku passatimaffia koosoleku otsa ja pead nende eest põgenema

2022 – Oled vahepeal küll kahjuks surnud, aga ärkad uuesti, olles reinkarneerunud Amandus Adamsoniks seitsmekümnendate Paldiskis. Ka 1994 aasta Järvamaa miss on teinud läbi sama teekonna surnust reinkarneerumiseni, temast sai Lydia Koidula. Põgenete Paldiskist Nõukogude armee eest

Ja sellega jõuamegi tänapäeva.

Kevadine hommik. On külmavõitu. Tõstad pea pehmelt samblapadjalt, sülitad sodi suust ja vaatad uneähmase pilguga ringi. Meenub Paldiski, kummaline muundumine Amandus Adamsoniks ja sellele järgnenud ummisjalu põgenemine. Peale mõningast enese kogumist, mõtete selginemist ja kõrvalasuva jõe peegeldusest enda vaatlemist, saad aru, et kõike seda tegelikult ei juhtunud. Kõik oli pikk hallutsinatsioon, mille põhjustaja oli tõenäoliselt halvaksläinud kährikuliha söömine. Lubad endale, et tulevikus oled kährikuliha hoiustamistingimuste ja säilivustähtaja suhtes hoolikam ja sead sammud lähimasse bussipeatusesse.

Kerime kiiresti aega aasta võrra edasi. Vahepeal oled uuesti kohtunud 1994 aasta Järvamaa missiga ja koos olete asunud elama tema lapsepõlvekodusse Paides. Elu läheb üldises plaanis hästi, ainult vaikselt hakkab tunduma, et mida aeg edasi, seda nukramaks su kaasa hakkab muutuma. Tabad teda tihti ainiti kaugusesse vaatamas ja pisar silmanurgas kurvalt ohkamas. Peale pikka pealekäimist ta lõpuks murdub ja nuuksudes räägib oma mure ära. Nimelt oli peale unustamatut 1994 aastat ja selle elumuutvaid sündmusi kui ta Järvamaa missiks valiti, alguses kõik hästi olnud. Missistaatusega kaasnes au ja kuulsus, Paides jalutades kõik vastutulijad naeratasid ja teretasid. Isegi hulkuvad koerad ei haukunud, ainult vaatasid tunnustavalt järgi. Siis aga ühel õhtul helises telefon. Paha aimamata võttis neidis toru. Teisel pool oli Valeri Kirss, kes teatas, et homme päev sõidab ta Paidesse ja võtab missivalimistel saadud tiaara tagasi. Järgmine nädalavahetusel on tulemas Virumaa missivalimised ja ”Ega tiaarad puu otsas kasva!” Aga ega preili ei kavatsenud seda tagasi anda! Ei! Õhtupimeduses läks ja mattis tiaara vallimägedesse. Ja sinna see jäigi.

Et kaasa meel ei oleks kurb, lubad minna appi ja tiaara uuesti üles kaevata. Sama öö suundutegi vallimägedesse ja asute kaevama. Kahjuks on mahamatmisest juba palju aega möödas ja kes seda ikka enam täpselt mäletab, kuhu see maetud sai. Kaevamiste käigus tuhnite kõik ümbruse üles, kuni ühtäkki satute kogemata üles kaevama 1343 aasta Jüriöö ülestõusu käigus reeturlikult mõrvatud ja sinna maetud nelja Eesti kuninga jäänused. Ja sellega koos ka kõik neli vaimu. Üks neljast vaimust ei ole ülesäratamisest üldse vaimustatud, ühmab midagi põlglikult ja läheb kohe magama tagasi. Kaks suunduvad otsejoones Olerexi poole kabanossi ostma. Sajandid mahamaetuna olemist on kõva nälja tekitanud. Neljas vaim, kes reeturlikust tapmisest saati arusaadavalt pahuras tujus ja sealjuures on veel üsna kehva silmanägemisega, otsustab, et teie näol on kindlasti tegemist ordurüütlitega, kellele peab kindlapeale kohe reeturliku mõrva eest kätte maksma asuma. Ja jookseb mõõka vehkides ja täiest kõrist karjudes teie poole. Ja no kui sinu poole läheneb pahuras tujus vaim mõõka vehkides, siis ei jäägi muud üle kui põgenema pista.

ÜLESANNE

Laupäeval 29.04.2023 kell 12:00 on start Paide Vallimäelt  https://goo.gl/maps/WS514XoESMBsDxzu6  ja sa pead jõudma 24 tunniga sealt nii kaugele kui võimalik.

KUHU POOLE MINNA VÕIB?

Absoluutselt igas suunas kuhu soovi on!

KAS MINGEID PIIRANGUID SIIS ÜLDSE EI OLE?

Üks piirang siiski on. Põhimaanteed on põgenemiseks ohtlik koht. Ehk siis suuri linnadevahelisi põhimaanteesid tohib kasutada ainult maksimum 1 km pikkuselt ja seda põgenemise jooksul ainult 1 kord iga maantee kohta. Ka maantee ületamine (nii pealt kui alt) läheb kasutamisena arvesse. Maanteena lähevad arvesse ka selle kõrval kulgevad kergliiklusteed ja kogumisteed. Tähele peaks panema, et põhimaanteed ei lõppe linnapiiriga, vaid jätkuvad ka asulate sees ja on ka seal keelatud.

Kui liikuda põhimaantee kõrval looduses kus teed ei ole, peab jääma maanteest vähemalt 500 meetri kaugusele. Juhul kui kasutada põhimaantee kõrval kulgevat teed, siis see on lubatud ainult juhul kui on tegemist eraldiseisva teega, mis ei kuulu põhimaantee koosseisu ja omab eraldi tähistust. See tee võib olla ka lähemal kui 500 meetrit. Teekonda planeerides võiks mitmeti mõistetavate kohtade kasutamise enne korraldajaga üle konsulteerida.

Eesti põhimaanteede loetelu leiab siit: https://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_maanteede_loend

NB! Erandiks on Väikese Väina tamm, mille võib ületada kogupikkuses

Kasutada ei või ka Läti või Soome põhimaanteesid.
Läti https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_national_roads_in_Latvia
ja Soome põhimaanteed: https://en.wikipedia.org/wiki/Highways_in_Finland

KAS MA VÕIN ENDALE HOBUSE VARASTADA EDASILIIKUMISEKS?

Ei! Kõik edasiliikumine peab toimuma jalgsi ja mingeid edasiliikumist soodustavaid abivahendeid kasutada ei või. Ainukese erandina on lubatud kasutada Saaremaa, Hiiumaa, Vormsi ja Helsingi praame, aga praamis läbitav vahemaa arvutatakse lõpptulemusest maha. Praami kasutamise korral maha minev distants on järgmine: Saaremaa 6,7km, Hiiumaa 21,5km, Vormsi 9,2km ja Helsingi 79,6km.

KUI 24 TUNDI ON TÄIS, MIS SIIS SAAB?

Õnnitleme, olete edukalt pääsenud! Sinu tulemuseks on sirge joon stardikohast lõpetamise kohani. Edasi tuleks juba ise vaadata mis edasi saab. Koju peab ennast igaljuhul ise orgunnima.

KUIDAS PAREMUSJÄRJESTUS SELGITATAKSE?

Kõik põgenejad saavad endale GPS-träkkeri millega näeb nende liikumist. Arvesse läheb see punkt kus viibite pühapäeval, 30. aprill kell 12:00. Arvestatakse vahemaad sirgjooneliselt linnulennuna stardikoha ja lõpetamiskoha vahel. Absoluutselt kedagi ei huvita kui sa sinna jõudmiseks oled tegelikult kvadžiljon kilomeetrit läbinud.

Kui tulemuseks olev distants on kahel või enamal osalejal sama, siis arvestatakse sinna jõudmiseks kulunud aega.

Kuna korraldajad jälgivad ohutuse tagamiseks kogu 24h kõikide liikumist ja võtavad teiega ühendust kui olete pikemaks ajaks seisma jäänud, siis juhul kui planeerite pikemat peatust kui 30min (näiteks magamiseks abitiimi autos või kuskil põõsa all), andke sellest sõnumiga rinnanumbri taga olevale numbrile teada, siis korraldaja teab teid mitte tülitada. Juhul kui kasutate telefoni ka navigeerimiseks, siis kindlasti peaks olema kaasas akupank

MIS SIIS SAAB KUI JAKS OTSA LÕPPEB ENNE 24 TUNNI TÄITUMIST?

Siis võib maha istuda ja nutma hakata. Keegi sind päästma ei tule! Kui emmele ja issile helistad, siis äkki neil hakkab kahju ja tulevad appi.

Kui olukord on kriitiline, siis tuleb helistada Päästekeskusesse, sest korraldajal puudub igasugune võimekus kedagi mööda Eestit päästa.

Kui nutuhoog läbi saab, siis tuleb korraldajale saata SMS oma nime ja lõpetamise kellaajaga. Telefoninumbri leiab rinnanumbri sisemiselt poolelt. Tulemuse arvestamisel läheb siis arvesse see koht kus lõpetamise hetkel viibisid

KAS VAHEPEAL PAKUTAKSE KUSKIL MIDAGI? SEFIIRITORTI VÕI MULGI PUTRU?

Ei pakuta mitte muhvigi! Ise peab hakkama saama

KAS ON LUBATUD KÕRVALINE ABI?

Kui keegi on nii lahke, et viitsib oma kevadise nädalavahetuse sisustada teie saatmise ja teenendamisega, siis lasku aga käia. Aga edasi liikuda ei tohi abilist kasutades (milli)meetritki!

Kui juhtub kole ilm olema ja te ei ole just väga kogenud põgeneja, siis oleks isegi soovitatav omada abitiimi, kelle käest saaks vajadusel soojasid/kuivasid riideid või kelle autos varjus olla.

PÕGENEMINE JALGRATTAGA

Eraldi arvestusena on avatud võistlusklass põgenemiseks jalgrattaga. Üldisest juhendist kehtivad jalgrattaklassis järgmised erandid:

Edasiliikumiseks on lubatud kasutada ükskõik millist motoriseerimata tüüpi jalgratast.

Kontrollaeg on 12 tundi, ehk siis ratastega põgenemine lõppeb 29.04 kell 24:00

Kõik muud juhendi punktid, kaasa arvatud põhimaanteede kasutamise keeld ja kaasa võetav kohustuslik varustus, kehtivad ka jalgrattaga põgenemisel.

KOHUSTUSLIK VARUSTUS
– pealamp (ratturitel ratta esituli), mis peab pimedal ajal põlema
– keha tagapool peab olema nähtaval kohal punane vilkuv tuli (rattal vilkuv tagatuli), see peab töötama stardist alates
– varupatareid või akud pealambile (rattal esitulele)
– sisselülitatud mobiiltelefon
– helkurvest
– korraldaja poolt antav GPS-träkker mis peab olema kinnitatud rihmaga käele või olema kotis asjade peal (kinnitatuna haaknõelaga kotiseina külge).

AUTASUSTAMINE

Autasustatakse meenetega kolme parimat meest, naist ja ratturit. Auhinnad saadetakse kõigile peale põgenemise lõppu postiga.

TRÄKKERI TAGASTAMINE

GPS-träkker tuleb esmaspäeval, 01.05 tagastada kahel viisil:
1. Saata mõnda Tallinna Männiku Rimi pakiautomaati (DPD, Smartpost, Omniva) Saatmisel kasutatav telefoninumber: +372 56 66 99 77
2. Anda üle käest-kätte. Sportrec, Aate 3, Tallinn. See tuleks eelnevalt kokku leppida kas info@sportrec.eu või telefonidel +37256669977 +37255583025

Põgeneja on ise vastutav talle antava GPS-träkkeri eest ja kui midagi sellega juhtub, on kohustatud tasuma selle maksumuse 150.- €.

Juhul kui põgeneja ei postita GPS-träkkerit 01.05, kohaldatakse 10.- € trahvi iga hilinetud päeva kohta.

REGAMINE

Regamine saab 01.02.2023 kuni 26.04.2023
Osavõtutasu:
01.02.2023 kuni 16.04.2023 – 42€
17.04.2023 kuni 26.04.2023 – 54€

Osaleda saavad stardihetkeks täisealiseks ehk 18-aastaseks saanud põgenejad.

Regamisel küsime teilt hädaabikontakti nime ja telefoninumbrit. Hädaabikontakt on inimene, kes on vastutav teie turvalisuse eest ja peab olema detailselt kursis teie planeeritava teekonnaga. Kui olete pikemaks kui 30 minutit seisma jäänud ja ei ole sellest teada andnud, siis korraldaja proovib kõigepealt saada ühendust teiega telefoni teel. Kui see ei ole võimalik, siis võetakse ühendust hädaabikontaktiga, kes peab olema kursis teie planeeritava teekonnaga ja omama võimekust teid koheselt otsima minema. Hädaabikontakt peab olema telefoni teel koheselt kättesaadav kogu võistluse kestel.

NB! Kui soovid registreerimise eest tasumiseks arvet, siis anna sellest veel enne vormi täitmist teada e-kirja teel aadressile info@haanjamatkad.ee, lisades kirjas info arve saaja kohta (juriidilise isiku puhul firma rekvisiidid)! Tagasiulatuvalt (peale osalustasu tasumist) korraldaja arvet ei väljasta!

P.S. Registreerumisega kinnitab põgeneja, et on terve inimene, kes on füüsiliselt võimeline pikalt põgenema ja saanud aru sellest, et korraldaja ei võta endale mittemingisugust vastutust mittemillegi üle, mis põgenemise käigus juhtuda või ette tulla võib.

International Trailrunning Association