LEGEND

Väike tagasivaade viimastel aastatel toimunule:

2020 – Jõuad oma rännuteel läbi metsiku Eesti preeria Põltsamaale. Peale ööd purjutamist ja selle käigus tehtud sigadusi pead põgenema vihaste linnaelanike eest kes tahavad kätte maksta öösel tekitatud purustuste eest. Tutvud 1994 aasta Järvamaa missiga, kelle vastu sul kohe ka soojemad tunded tekivad.

2021 – Saad teada, et 1994 aasta Järvamaa miss on Põltsamaalt ära kolinud. Otsid teda mööda Eestit taga ja jõuad Põlvasse. Seal aga komistad kogemata kohaliku passatimaffia koosoleku otsa ja pead nende eest põgenema

2022 – Oled vahepeal küll kahjuks surnud, aga ärkad uuesti, olles reinkarneerunud Amandus Adamsoniks seitsmekümnendate Paldiskis. Ka 1994 aasta Järvamaa miss on teinud läbi sama teekonna surnust reinkarneerumiseni, temast sai Lydia Koidula. Põgenete Paldiskist Nõukogude armee eest

2023 – Elate koos 1994 aasta Järvama missiga Paides. Otsides Vallimägedest sinna kunagi Valeri Kirsi eest ära peidetud tiaarat, juhtute kogemata üles kaevama 1343 aasta Jüriöö ülestõusu käigus reeturlikult mõrvatud ja sinna maetud nelja Eesti kuninga jäänused. Need aga osutuvad elus olevateks ja asuvad teid taga ajama.

Ja sellega jõuamegi tänapäeva.

Surnud kuningate eest põgenemine oli vaevaline. Jõudes koos 1994 aasta Järvamaa missiga Narva jõeni ja nähes, et sealt niisama lihtsalt üle ei saa, tundus, et põgenemisel ongi lõpp ja ees on ootamas hirmus lõpp. Õnneks aga läks surnud kuningate tee Astri keskusest mööda ja otsustati sinna sisse põigata. Olgem ausad, surnuna on ikka väga väsitav niimoodi ringi trampida! Peale tunnikest ostlemist hakkas neil viha vaikselt üle minema ja uuesti väljununa otsustasid reeturlikult mõrvatud kuningad tagasi Paidesse minna.

Kuna Narva tundus igati tipp-topp koht, siis otsustasite koos 1994 aasta Järvamaa missiga sinna elama jäädagi. Üürisite kõigi mugavustega kahetoalise korteri Pähklimäe viiekorruselises kortermajas ja saite töökohad Kreenholmi Manufaktuuris ketrajatena. Aastad veeresid edasi omasoodu. Kommunaalmajaelu idüll tundus alguses taevalikuna, kuid mida aeg edasi, seda raskemalt argipäev suruma hakkas. Igapäevarutiinid Pähklimäel muutusid raskemaks. Ka 1994 aasta Järvamaa miss, kes oma nooruses oli olnud silmipimestavalt kaunis, hakkas aastatega oma sära kaotama. Töölt kojuminek tundus iga päev järjest raskem ja vastumeelsem. Niimoodi siis läksi, et peas hakkas juuri ajama mõte põgenemisest. Argielu, rutiini, igavuse ja vananeva 1994 aasta Järvamaa missi eest. Ja nii asutadki ennast maikuu alguses teele, otsimaks uut elu kuskilt mujalt. Aga 1994 aasta Järvamaa miss on juba elukogenud naisterahvas ja tema eest juba niisama lihtsalt ei pääse! Nähes mis on juhtunud, paneb ta oma 2003 aasta valgele roostes Passatile hääled sisse ja asub sind taga ajama. Niimoodi siis algabki meeleheitlik põgenemine kevadises Eestis, tagaajajateks vihane vananev kaunitar ja argielu rutiin!

ÜLESANNE
Laupäeval 4.05.2024 kell 12:00 on start Narvast, Pähklimäel asuva Äkkeküla Spordikeskuse parklast https://maps.app.goo.gl/FBUhjUR3HbTYfKFAA  ja sa pead jõudma 24 tunniga sealt nii kaugele kui võimalik.

KUHU POOLE MINNA VÕIB?
Absoluutselt igas suunas kuhu soovi on!

KAS MINGEID PIIRANGUID SIIS ÜLDSE EI OLE?
Üks piirang siiski on. Põhimaanteed on põgenemiseks ohtlik koht. Ehk siis suuri linnadevahelisi põhimaanteesid tohib kasutada ainult maksimum 1 km pikkuselt ja seda põgenemise jooksul ainult 1 kord iga maantee kohta. Ka maantee ületamine (nii pealt kui alt) läheb kasutamisena arvesse. Maanteena lähevad arvesse ka selle kõrval kulgevad kergliiklusteed ja kogumisteed. Tähele peaks panema, et põhimaanteed ei lõppe linnapiiriga, vaid jätkuvad ka asulate sees ja on ka seal keelatud.

Kui liikuda põhimaantee kõrval looduses kus teed ei ole, peab jääma maanteest vähemalt 500 meetri kaugusele. Juhul kui kasutada põhimaantee kõrval kulgevat teed, siis see on lubatud ainult juhul kui on tegemist eraldiseisva teega, mis ei kuulu põhimaantee koosseisu ja omab eraldi tähistust. See tee võib olla ka lähemal kui 500 meetrit. Teekonda planeerides võiks mitmeti mõistetavate kohtade kasutamise enne korraldajaga üle konsulteerida.

Erand: Põhimaanteed nr 1 on erandina lubatud lubatud kasutada 3 km pikkuselt ning Aseri ja Liimala vahelisel alal võib läbida maantee ja mere vahelise ala lähemal kui 500 meetrit maanteele, ilma et see läheks kirja maantee kasutamisena.

Eesti põhimaanteede loetelu leiab siit:
https://et.wikipedia.org/wiki/P%C3%B5himaantee#Eestis

Põhimaanteede kaart: https://et.wikipedia.org/wiki/P%C3%B5himaantee#/media/Fail:Main_roads_of_Estonia.svg

Kasutada ei või ka Läti, Venemaa ja Soome põhimaanteesid. Läti põhimaanteede nimekiri:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_national_roads_in_Latvia#State_main_roads

NB! Juhul kui korraldajad märkavad võistluse käigus, et keegi eksib reeglite vastu, siis enne võistluse lõppu sellest võistlejat ennast ei teavitata.

KAS MA VÕIN ENDALE HOBUSE VARASTADA EDASILIIKUMISEKS?
Ei! Kõik edasiliikumine peab toimuma jalgsi ja mingeid edasiliikumist soodustavaid abivahendeid kasutada ei või. Ainukese erandina on lubatud kasutada Saaremaa, Hiiumaa, Vormsi ja Helsingi praame, aga praamis läbitav vahemaa arvutatakse lõpptulemusest maha. Praami kasutamise korral maha minev distants on järgmine: Saaremaa 6,7km, Hiiumaa 21,5km, Vormsi 9,2km ja Helsingi 79,6km.

KUI 24 TUNDI ON TÄIS, MIS SIIS SAAB?
Õnnitleme, olete edukalt pääsenud! Sinu tulemuseks on sirge joon stardikohast lõpetamise kohani. Edasi tuleks juba ise vaadata mis edasi saab. Koju peab ennast igaljuhul ise orgunnima.

KUIDAS PAREMUSJÄRJESTUS SELGITATAKSE?
Kõik põgenejad saavad endale GPS-träkkeri millega näeb nende liikumist. Arvesse läheb see punkt kus viibite pühapäeval, 5. mai kell 12:00. Arvestatakse vahemaad sirgjooneliselt linnulennuna stardikoha ja lõpetamiskoha vahel. Absoluutselt kedagi ei huvita kui sa sinna jõudmiseks oled tegelikult kvadžiljon kilomeetrit läbinud.

Kui tulemuseks olev distants on kahel või enamal osalejal sama, siis arvestatakse sinna jõudmiseks kulunud aega.

Kuna korraldajad jälgivad ohutuse tagamiseks kogu 24h kõikide liikumist ja võtavad teiega ühendust kui olete pikemaks ajaks seisma jäänud, siis juhul kui planeerite pikemat peatust kui 30min (näiteks magamiseks abitiimi autos või kuskil põõsa all), andke sellest sõnumiga rinnanumbri taga olevale numbrile teada, siis korraldaja teab teid mitte tülitada. Juhul kui kasutate telefoni ka navigeerimiseks, siis kindlasti peaks olema kaasas akupank

MIS SIIS SAAB KUI JAKS OTSA LÕPPEB ENNE 24 TUNNI TÄITUMIST?
Siis võib maha istuda ja nutma hakata. Keegi sind päästma ei tule! Kui emmele ja issile helistad, siis äkki neil hakkab kahju ja tulevad appi.

Kui olukord on kriitiline, siis tuleb helistada Päästekeskusesse, sest korraldajal puudub igasugune võimekus kedagi mööda Eestit päästa.

Kui nutuhoog läbi saab, siis tuleb korraldajale saata SMS oma nime ja lõpetamise kellaajaga. Telefoninumbri leiab rinnanumbri sisemiselt poolelt. Tulemuse arvestamisel läheb siis arvesse see koht kus lõpetamise hetkel viibisid

KAS VAHEPEAL PAKUTAKSE KUSKIL MIDAGI? SEFIIRITORTI VÕI MULGI PUTRU?
Ei pakuta mitte muhvigi! Ise peab hakkama saama

KAS ON LUBATUD KÕRVALINE ABI?
Kui keegi on nii lahke, et viitsib oma kevadise nädalavahetuse sisustada teie saatmise ja teenendamisega, siis lasku aga käia. Aga edasi liikuda ei tohi abilist kasutades (milli)meetritki!

Kui juhtub kole ilm olema ja te ei ole just väga kogenud põgeneja, siis oleks isegi soovitatav omada abitiimi, kelle käest saaks vajadusel soojasid/kuivasid riideid või kelle autos varjus olla.

PÕGENEMINE JALGRATTAGA
Eraldi arvestusena on avatud võistlusklass põgenemiseks jalgrattaga. Üldisest juhendist kehtivad jalgrattaklassis järgmised erandid:

Edasiliikumiseks on lubatud kasutada ükskõik millist motoriseerimata tüüpi jalgratast.

Kontrollaeg on 12 tundi, ehk siis ratastega põgenemine lõppeb 4.05 kell 24:00

Kõik muud juhendi punktid, kaasa arvatud põhimaanteede kasutamise keeld ja kaasa võetav kohustuslik varustus, kehtivad ka jalgrattaga põgenemisel.

KOHUSTUSLIK VARUSTUS
– pealamp (ratturitel ratta esituli), mis peab pimedal ajal põlema
– keha tagapool peab olema nähtaval kohal punane vilkuv tuli (rattal vilkuv tagatuli), see peab töötama stardist alates
– varupatareid või akud pealambile (rattal esitulele)
– sisselülitatud mobiiltelefon
– helkurvest
– korraldaja poolt antav GPS-träkker mis peab olema kinnitatud rihmaga käele või olema kotis asjade peal (kinnitatuna haaknõelaga kotiseina külge).

AUTASUSTAMINE
Autasustatakse meenetega kolme parimat meest, naist ja ratturit. Auhinnad saadetakse kõigile peale põgenemise lõppu postiga.

TRÄKKERI TAGASTAMINE
GPS-träkker tuleb esmaspäeval, 06.05 tagastada. Seda saab teha kahel viisil:
1. Saata Omniva või Venipak pakiautomaati Tallinn Valdeku Selver ABC. Saaja telefoninumber: +372 56 66 99 77. Peale saatmist jäta endale kinnituseks kviitung, kus on peal saadetise number.
2. Anda üle käest-kätte aadressil Aate 3, Tallinn (Nõmmel, Vabaduse pst ja Valdeku tn risti lähistel). Kui jõuad kohale, helista 56 66 99 77 või 55 58 30 25. Seadme võib panna ka postkasti.

Põgeneja on ise vastutav talle antava GPS-träkkeri eest ja kui midagi sellega juhtub, on kohustatud tasuma selle maksumuse 150.- €.

Juhul kui põgeneja ei postita GPS-träkkerit 06.05, kohaldatakse 10.- € trahvi iga hilinetud päeva kohta.

REGAMINE
Regada saab 01.02.2024 kuni 02.05.2024
Osavõtutasu:
01.02.2024 kuni 31.03.2024 – 42€
01.04.2024 kuni 02.05.2024 – 54€

Osaleda saavad stardihetkeks täisealiseks ehk 18-aastaseks saanud põgenejad.

Regamisel küsime teilt hädaabikontakti nime ja telefoninumbrit. Hädaabikontakt on inimene, kes on vastutav teie turvalisuse eest ja peab olema detailselt kursis teie planeeritava teekonnaga. Kui olete pikemaks kui 30 minutit seisma jäänud ja ei ole sellest teada andnud, siis korraldaja proovib kõigepealt saada ühendust teiega telefoni teel. Kui see ei ole võimalik, siis võetakse ühendust hädaabikontaktiga, kes peab olema kursis teie planeeritava teekonnaga ja omama võimekust teid koheselt otsima minema. Hädaabikontakt peab olema telefoni teel koheselt kättesaadav kogu võistluse kestel.

NB! Kui soovid registreerimise eest tasumiseks arvet, siis anna sellest veel enne vormi täitmist teada e-kirja teel aadressile info@haanjamatkad.ee, lisades kirjas info arve saaja kohta (juriidilise isiku puhul firma rekvisiidid)! Tagasiulatuvalt (peale osalustasu tasumist) korraldaja arvet ei väljasta!

P.S. Registreerumisega kinnitab põgeneja, et on terve inimene, kes on füüsiliselt võimeline pikalt põgenema ja saanud aru sellest, et korraldaja ei võta endale mittemingisugust vastutust mittemillegi üle, mis põgenemise käigus juhtuda või ette tulla võib.

Korraldajad:
Olle Rõuk, Olle.Rouk@heidelberg.com, +372 514 8553
Ivar Tupp, info@haanjamatkad.ee, +372 511 4179
International Trailrunning Association