LEGEND

Väike tagasivaade viimastel aastatel toimunule:

2020. aasta märtsis oled peale öist purjutamist Põltsamaal ja kohtumist oma elu armastusega – 1994 aasta Järvamaa missiga, sunnitud linnakesest ummisjalu põgenema. Peale seda veedad aasta metsiku Eesti preeriates, toitudes ainult kährikulihakonservidest ja 2021. aasta kevadel jõuad 1994 aasta Järvamaa missi otsingutel Põlvasse. Aga ka seal ei õnnestu sul pikemalt kanda kinnitada ning pead uuesti võtma jalge alla põgenemisteekonna. Seekord siis kohalike Passatite eest.

Ja sellega jõuamegi tänapäeva.

Olles küll edukalt suutnud Passatid selja taha jätta, on ööpäeva pikkune põgenemine teinud su kehaga oma töö. Ka eelnev aastapikkune ühekülgne toitumine kährikulihast ja elamine keset loodusstiihiaid ei ole organismile hästi mõjunud. Seetõttu juhtubki nii, et paar päeva hiljem, vedeledes metsiku Eesti preerias maanteekraavis, saabki su maine teekond otsa. Viimases kustuvas pilgus kangastub 1994 aasta Järvamaa missi ümar siluett…

Aga siis! Juhtub midagi imelist! Äkitselt avastad ennast seismas keset linnaväljakut. Ümberringi on hallid hruštšovkad, merelt puhub adrulõhnaline tuul ja ringi liiguvad ainult Nõukogude armee kõhulahtisuserohelist mundrit kandvad inimesed. Vaatad imestunud pilguga ringi ja siis veel imestunuma pilguga endal seljas olevat vanamoodsat ülikonda ning käes olevat kuldse nupuga jalutuskeppi. Kompad oma nägu ja leiad sealt väikeste ümarate klaasidega prillid, ülespoole pööratud otsadega vuntsid ja kitsehabeme. On juhtunud midagi täiesti uskumatult uskumatut ja sa oled reinkarneerunud Amandus Adamsoniks 1975 aasta Paldiskisse! Kõik teavad, et okupatsiooniaegne Paldiski ei ole koht, kus Amandus Adamson ennast võiks turvaliselt tunda! Tegemist on suletud salajase sõjaväelinnaga, kuhu ühelgi võõral asja ei ole! Eriti veel Amandus Adamsoni reinkarnatsioonil! Seetõttu tõmbadki selja küüru ja hiilid vaikselt linnaväljakult minema. Mööda seinaääri liikudes üritad vältida inimesi ja leida teed linnast välja kuni üks hetk tuleb sulle mööda tänavat vastu lokkis tumedate juustega, maani ulatuvat kurguni kinni nööbitud kleiti kandev naisterahvas. Lähemale jõudes hõõrud segaduses silmi, sest tunned suure hämmeldusega vastutulija ära, see on Lydia Koidula! Selgub, et vahepealne aasta ei ole armuline olnud ka 1994 aasta Järvamaa missile. Lodevad elukombed ja liialdamine Põltsamaa tikriveiniga on ka neidise manalateele viinud. Ja samad uskumatud sündmused, mis viisid sinu Amandus Adamsonina ärkamiseni, on 1994 aasta Järvamaa missi reinkarneerinud Lydia Koidulaks. See muudab nüüd olukorra veelgi keerulisemaks, sest põgeneda tuleb nüüd kahekesi. Paanika saab teist võimust ja hakkate ummisjalu jooksma eemal paistva linna ümbritseva tara ja selle taga oleva metsa poole. Lydia aka 1994 aasta Järvamaa miss teeb kõik endast oleva, et sinuga sammu pidada, aga maani kleit muudab jooksmise keeruliseks, kuni lõpuks ta kukubki kõhuli. Üritad neidu püsti aidata, aga samal ajal kostab selja tagant automaadiluku lõksatus ja hüüe „Stoi! Streljat budu!“ Oled sunnitud Lydia sinnapaika jätma ja üksi edasi spurtima. Kiirelt läbid maa linna ümbritseva tarani ja hetkega ronid sellest üle. Sellega algabki uus põgenemine mööda 1975 aasta metsikut Eesti Nõukogude Sotsialistlikku Vabariiki.

ÜLESANNE

Laupäeval 02.04.2022 kell 12:00 on Paldiski keskväljakult start ja sa pead jõudma 24 tunniga sealt nii kaugele kui võimalik.

KUHU POOLE MINNA VÕIB?

Absoluutselt igale poole kuhu soovi on. Merre minemine ei ole muidugi ülemäära mõistlik.

KAS MINGEID PIIRANGUID SIIS ÜLDSE EI OLE?

Üks piirang siiski on. Nõukogude armee eest põgenedes on põhimaanteed ohtlik koht. Ehk siis suuri linnadevahelisi põhimaanteesid tohib kasutada ainult maksimum 1 km pikkuselt ja seda põgenemise jooksul ainult 1 kord iga maantee kohta. Ka maantee ületamine (nii pealt kui alt) läheb kasutamisena arvesse. Maanteena lähevad arvesse ka selle kõrval kulgevad kergliiklusteed ja kogumisteed. Tähele peaks panema, et põhimaanteed ei lõppe linnapiiriga, vaid jätkuvad ka asulate sees ja on ka seal keelatud.

Põhimaantee kõrval metsas/põllul liikudes peab jääma sellest vähemalt 500 meetri kaugusele. Juhul kui kasutada põhimaantee kõrval kulgevat teist teed, mis jääb lähemale kui 500 meetrit, siis see on lubatud ainult juhul kui on tegemist eraldiseisva teega, mis ei kuulu põhimaantee koosseisu ja omab eraldi tähistust. Teekonda planeerides võiks mitmeti mõistetavate kohtade kasutamise enne korraldajaga üle konsulteerida.

Erandina on lubatud on kasutada põhimaanteed number 8 kuni Treppoja ristini (Ristmiku koordinaadid: 59.341200702889495, 24.266780536025855)

Eesti põhimaanteede loetelu leiab siit:
https://et.wikipedia.org/wiki/P%C3%B5himaantee#Eestis

Põhimaanteede kaart: https://et.wikipedia.org/wiki/P%C3%B5himaantee#/media/Fail:Main_roads_of_Estonia.svg

Kasutada ei või ka Läti, Venemaa ja Soome põhimaanteesid. Läti põhimaanteede nimekiri:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_national_roads_in_Latvia#State_main_roads

KUI MA VARASTAKSIN TANKI, KAS SIIS SEDA VÕIKS KASUTADA EDASILIIKUMISEKS?

Ei! Taevas tiirlevad helikopterid ja seda märgataks kohe. Kõik edasiliikumine peab toimuma jalgsi ja mingeid edasiliikumist soodustavaid abivahendeid kasutada ei või.

MIS SIIS SAAB KUI JAKS OTSA LÕPPEB?

No siis saadakse sind kindlasti kätte ja hukatakse kuklalasuga kohapeal. Edasi pead ise hakkama saama ja oma laiba koju evakueerimise korraldama.

Kui olukord on kriitiline, siis tuleb helistada Päästekeskusesse, sest korraldajal puudub igasugune võimekus kedagi mööda Eestit päästa.

KUI 24 TUNDI ON TÄIS, MIS SIIS SAAB?

Õnnitleme, olete edukalt pääsenud Nõukogude armee käest! Edasi tuleks juba ise vaadata mis edasi saab. On täiesti vaba voli teha mida iganes. Võib soovi korral tegeleda sellega, millega tegeleks Amandus Adamson, kui tal äkitselt vaba aega oleks käes. Näiteks võite hakata tegelema Russalka tahumisega.

P.S. Kui Russalka valmis, siis peaks ennast ise koju orgunnima.

KAS VAHEPEAL PAKUTAKSE KUSKIL MIDAGI?

Ei pakuta mitte muhvigi! Kui tee äärde jääb mõni pood või autolahvka, siis saab sealt midagi.

KAS ON LUBATUD KÕRVALINE ABI?

Võib kasutada küll. Aga edasi liikuda ei tohi abilist kasutades (milli)meetritki!

Kui juhtub kole ilm olema ja te ei ole just väga kogenud põgeneja, siis oleks isegi soovitatav omada abitiimi, kelle käest saaks vajadusel soojasid/kuivasid riideid või kelle autos varjus olla.

KUIDAS PAREMUSJÄRJESTUS SELGITATAKSE?

Kõik põgenejad saavad endale GPS-träkkeri millega näeb nende liikumist. Arvesse läheb see punkt kus nad viibivad pühapäeval 3. aprillil kell 12:00. Arvestatakse vahemaad sirgjooneliselt linnulennuna stardikoha ja lõpetamiskoha vahel. Absoluutselt kedagi ei huvita kui sa sinna jõudmiseks oled tegelikult kvadžiljon kilomeetrit läbinud.

Kui tulemuseks olev distants on kahel või enamal osalejal sama, siis arvestatakse sinna jõudmiseks kulunud aega.

Kui keegi otsustab enne 24h täitumist lõpetada, siis peab ta saatma korraldajale sellekohase SMS’i oma nime ja lõpetamise kellaajaga. Sellel juhul läheb tulemuse arvestamisel arvesse see koht kus ta see hetk viibib.

Kuna korraldajad jälgivad ohutuse tagamiseks kogu 24h kõikide liikumist ja võtavad teiega ühendust kui olete pikemaks ajaks seisma jäänud, siis juhul kui planeerite pikemat peatust kui 30min (näiteks magamiseks abitiimi autos või kuskil põõsa all), andke sellest sõnumiga samale numbrile teada, siis korraldaja teab teid mitte tülitada

Paluks see number endale kuhugi kirja panna ja salvestada telefoni. Juhul kui kasutate telefoni ka navigeerimiseks, siis kindlasti peaks olema kaasas akupank. Telefoninumbri avaldame enne starti ja see on trükitud ka võistlusnumbrite tahaküljele

KOHUSTUSLIK VARUSTUS

Pealamp (ratta esituli), mis peab pimedal ajal põlema

Keha tagapool peab olema nähtaval kohal punane vilkuv tuli (rattal vilkuv tagatuli), mis peab töötama stardist alates.

Varupatareid või akud nii pealambile kui punasele vilkuvale tulele

Sisselülitatud mobiiltelefon

Helkurvest

Korraldaja poolt antav GPS-träkker mis peab olema kinnitatud rihmaga käele või olema kotis asjade peal (kinnitatuna haaknõelaga kotiseina külge).

PÕGENEMINE JALGRATTAGA

Eraldi arvestusena on avatud võistlusklass põgenemiseks jalgrattaga. Üldisest juhendist kehtivad jalgrattaklassis järgmised erandid:

Edasiliikumiseks on lubatud kasutada ükskõik millist motoriseerimata tüüpi jalgratast.

Kontrollaeg on 12 tundi, ehk siis ratastega põgenemine lõppeb 02.04 kell 24:00

Kõik muud juhendi punktid, kaasa arvatud põhimaanteede kasutamise keeld ja kaasa võetav kohustuslik varustus, kehtivad ka jalgrattaga põgenemisel.

AUTASUSTAMINE

Autasustatakse kolme parimat meest, naist ja ratturit. Auhinnad saadetakse kõigile peale põgenemise lõppu postiga.

TRÄKKERI TAGASTAMINE

GPS-träkker tuleb esmaspäeval, 04.04 tagastada kahel viisil:

  1. Saata mõnda Tallinna Järve Keskuse pakiautomaati (DPD, Smartpost, Omniva) Saatmisel kasutatav telefoninumber: +372 56 66 99 77
  2. Anda üle käest-kätte. Sportrec, Aate 3, Tallinn. See tuleks eelnevalt kokku leppida kas info@sportrec.eu või telefonidel +37256669977 +37255583025

Põgeneja on ise vastutav talle antava GPS-träkkeri eest ja kui midagi sellega juhtub, on kohustatud tasuma selle maksumuse 150.- €.

Juhul kui põgeneja ei postita GPS-träkkerit 04.04, kohaldatakse 10.- € trahvi iga hilinetud päeva kohta.

REGAMINE

Regamine on võimalik 01.02.2022 kuni 31.03.2022

Osavõtutasu:

01.02.2022 kuni 26.03.2022 – 36€.

27.03.2022 kuni 31.03.2022 – 48€

Hilisem registreerumine ei ole võimalik.

Osaleda saavad stardihetkeks täisealiseks, ehk 18-aastaseks saanud põgenejad.

Regamisel küsime teilt hädaabikontakti nime ja telefoninumbrit. Hädaabikontakt on inimene, kes on vastutav teie turvalisuse eest ja peab olema detailselt kursis teie planeeritava teekonnaga. Kui olete pikemaks kui 30 minutit seisma jäänud ja ei ole sellest teada andnud, siis korraldaja proovib kõigepealt saada ühendust teiega telefoni teel. Kui see ei ole võimalik, siis võetakse ühendust hädaabikontaktiga, kes peab olema kursis teie planeeritava teekonnaga ja omama võimekust teid koheselt otsima minema. Hädaabikontakt peab olema telefoni teel koheselt kättesaadav kogu võistluse kestel.

Registreerimine toimub https://trailrun.ee/ lehel. NB! Kui soovid registreerimise eest tasumiseks arvet, siis anna sellest veel enne vormi täitmist teada e-kirja teel aadressile info@haanjamatkad.ee, lisades kirjas info arve saaja kohta (juriidilise isiku puhul firma rekvisiidid)! Tagasiulatuvalt (peale osalustasu tasumist) korraldaja arvet ei väljasta!

P.S. Registreerumisega kinnitab põgeneja, et on terve inimene, kes on füüsiliselt võimeline pikalt põgenema ja saanud aru sellest, et korraldaja ei võta endale mittemingisugust vastutust mittemillegi üle, mis põgenemise käigus juhtuda või ette tulla võib.

International Trailrunning Association