LEGEND

Oled üksik lindprii, kes ratsutab ringi mööda metsikut Eestit ja jõuab õhtul unisesse Põltsamaa väikelinna. Pargid oma hobuse kohaliku salooni ette, ronid seljast maha, rapsad stetsonilt tolmu maha ning astud sisse. Sammud leti äärde, lööd rusikaga vastu tammepuust letipealset ning tellid pudeli „Laua Viskit“. Peale paari lonksu on järgmiseks mälupildiks ärkamine Põltsamaa sheriffi kongi haisva madratsi pealt ning öösel toimunu kohta lasub sinu valutavas peas õnnis teadmatus. Sheriff seletab pahaselt sulle, kuidas sa olid öösel lõhkunud enamuse Põltsamaa akendest, teinud siivutuid lähenemiskatseid 1994. aasta Järvamaa missile ja oksendanud lõpuks linnapea kassi peale.

Kuid siis hakkavad sündmused tõsisemaid pöördeid võtma. Sheriffi kõrvu jõuab kuuldus, et Põltsamaa K-Rauta köiemüük on järsult suurenenenud ning ülesärritatud linnakese inimesed on hakanud kogunema kultuurikeskuse ette, et põlevate tõrvikutega tulla sind lintšima. Ta avab kongiukse ja ütleb: „Ma ei tahaks seda küll teha, aga ma ei saa oma linnas sellist omakohut lubada ning kahjuks ei jää mul midagi muud üle, kui sind välja päästa. Annan sulle 24 tundi edumaad ja siis tulen sulle järgi!“ Astud kongist välja tänavale, kus selgub, et 1994. aasta Järvamaa miss on vahepeal moraalsete kahjude korvamiseks su hobuse ärandanud ja sa pead põgenema jalgsi.

ÜLESANNE

Laupäeval 7.03.2020 kell 12:00 (südapäeval) on Põltsamaa Selveri parklast start ja sinu eesmärgiks on jõuda 24 tunniga sealt nii kaugele kui võimalik.

MIS SUUNAS VÕIB MINNA?

Absoluutselt igale poole. Kasvõi Lätti. Ise valid suuna ja marsruudi. Ainukene piirang on see, et suuri linnadevahelisi põhimaanteid tohib kasutada ainult maksimaalselt 1 km pikkuselt ja seda põgenemise jooksul ainult 1 kord iga maantee kohta. Ka maantee ületamine läheb kasutamisena arvesse. Seda nii pealtpoolt kui ka altpoolt. Põhimaanteede kasutamise piirang kehtib ka asulate sees. Ka põhimaanteede kõrval asuvaid kogumisteid ja kergliiklusteid ei tohi kasutada. Vältima peab põhimaanteid seepärast, et sealt oskavad lintšijad sind otsida ja lisaks on seal ka tihe postitõldade liiklus – mõni võib sulle veel otsa sõita!
NB! Põhimaanteega paralleelselt metsas või heinamaal liikudes peab olema maanteega vähemalt 500 meetrit vahet!!!

Eesti põhimaanteede (teed numbritega 1-11 ja tee number 92) loetelu leiab siit: https://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_maanteede_loend#P%C3%B5himaanteed

Põhimaanteede kaart: https://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_maanteede_loend#/media/Fail:Main_roads_of_Estonia.svg

Kasutada ei või ka Läti, Venemaa ja Soome põhimaanteesid. Läti põhimaanteede nimekiri: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_National_Roads_in_Latvia#State_Main_Roads

Erandiks on Väikese Väina tamm, mille võib ületada kogupikkuses

KAS MA VÕIN ENDALE HOBUSE VARASTADA EDASILIIKUMISEKS?

Ei! Kõik edasiliikumine peab toimuma jalgsi ja mingeid edasiliikumist soodustavaid abivahendeid kasutada ei või. Ainukese erandina on lubatud kasutada Saaremaa, Hiiumaa, Vormsi ja Helsingi praame, aga praamis läbitav vahemaa arvutatakse lõpptulemusest maha. Praami kasutamise korral maha minev distants on järgmine: Saaremaa 6,7km, Hiiumaa 21,5km, Vormsi 9,2km ja Helsingi 79,6km.

MIS SIIS SAAB KUI ENAM EI JAKSA?

Siis pead maha istuma ja nutma hakkama, sest keegi sind päästma ei tule. Isegi 1994 aasta Järvamaa miss ei tule! Ise pead hakkama saama ja oma evakueerimise korraldama. Kui olukord on kriitiline, siis tuleb helistada Päästekeskusesse, sest korraldajal puudub igasugune võimekus kedagi mööda Eestit päästa.

KUI 24 TUNDI ON TÄIS, KAS KEEGI SIIS TULEB MULLE JÄRGI?

No ega ikka tule küll! Ise peab ennast koju orgunnima. Soovitav oleks põgeneda emme juurde, on kergem pärast…

KAS VAHEPEAL PAKUTAKSE KUSKIL KILUVÕILEIBU JA VAHUKOORETORTI KAH?

Ei pakuta, ise pead hakkama saama! Saab võtta selga kraami, kasutada tee ääres olevaid saloone, poode ja sörkelkeisid

KAS ON LUBATUD KÕRVALINE ABI?

Jah, amigod võivad aidata andes süüa-juua ja vajadusel vahetusriideid, aga nende abi edasiliikumisel kasutada ei tohi.

KUIDAS PAREMUSJÄRJESTUS SELGITATAKSE?

Kõik põgenejad saavad endale GPS-träkkeri, millega näeb nende liikumist. Arvesse läheb see punkt, kus nad viibivad pühapäeval, 8. märtsil kell 12:00 (südapäeval). Arvestatakse vahemaad sirgjooneliselt linnulennuna stardikoha ja lõpetamise koha vahel. Absoluutselt kedagi ei huvita, kui sa sinna jõudmiseks oled tegelikult kvadžiljon kilomeetrit läbinud.

Kui keegi otsustab enne alla anda, siis peab ta saatma korraldajale sellekohase SMS’i numbrile 53301838 oma nime ja lõpetamise kellaajaga. Sellel juhul läheb arvesse see punkt, kus ta sel hetkel viibib.

Paluks see number endale kuhugi kirja panna ja kaasa võtta! Juhul kui kasutate telefoni ka navigeerimiseks, siis kindlasti peaks olema kaasas akupank, et vältida olukorda kus katkestate ja ei saa sellekohast SMS’i saata ning endale abi kutsuda.

REGAMINE

Regamine on võimalik 1.02.-25.02.2020 ja maksab see 36€. Hilisem registreerumine ei ole võimalik.

Osaleda saavad stardihetkeks 18-aastaseks saanud põgenejad.

Registreerimine toimub https://trailrun.ee/ lehel. NB! Kui soovid registreerimise eest tasumiseks arvet, siis anna sellest veel enne vormi täitmist teada e-kirja teel aadressile info@haanjamatkad.ee, lisades kirjas info arve saaja kohta (juriidilise isiku puhul firma rekvisiidid)! Tagasiulatuvalt (peale osalustasu tasumist) korraldaja arvet ei väljasta!

KOHUSTUSLIK VARUSTUS

  • Pealamp, mis peab pimedal ajal põlema
  • Keha tagapool peab olema nähtaval kohal punane vilkuv tuli, mis peab töötama stardist alates.
  • Varupatared või akud nii pealambile kui punasele vilkuvale tulele
  • Sisselülitatud mobiiltelefon
  • Helkurvest
  • Korraldaja poolt antav GPS-träkker mis peab olema kinnitatud käele või olema kotis asjade peal.

GPS-träkker tuleb esmaspäeval, 9.märtsil saata ühte järgnevatest pakiautomaatidest:

Smartpost: Tallinna Hiiu Rimi
DPD: Tallinna Hiiu Rimi
Omniva: Tallinna Valdeku CoMarketi pakiautomaat

Paki saatmisel kasutatav telefoninumber: 56 66 99 77

Põgeneja on ise vastutav talle antava GPS-träkkeri eest ja kui midagi sellega juhtub, on ta kohustatud kinni maksma selle maksumuse 150.- €.

Juhul kui põgeneja ei saada GPS-träkkerit ära 9.03, kohaldatakse 10.- € trahvi iga hilinetud päeva kohta.

P.S. Registreerumisega kinnitab põgeneja, et on terve inimene, kes on füüsiliselt võimeline pikalt põgenema ja saanud aru sellest, et korraldaja ei võta endale mittemingisugust vastutust mittemillegi üle, mis põgenemise käigus juhtuda või ette tulla võib.

International Trailrunning Association