LEGEND

On möödunud juba üle aasta 2020 märtsikuu tormilistest sündmustest Põltsamaal, kus sa peale „Laua Whiskeyga“ liialdamist ajasid linnakese inimesed nii vihale, et pidid lõpuks nende eest ummisjalu põgenema. Peale 24 tundi kestnud pagemist sa õnneks pääsesid ja nüüd oled pidanud elama aasta põgenikuna Metsiku Eesti preerias ning toituma ainult pohladest ja kährikulihakonservidest. Kuid mälestus Põltsamaal kohatud 1994 aasta Järvamaa missist on su südames visa kustuma. Seepärast oled elevil, kui sinuni kostavad kuuldused, et kaunitar on Põltsamaa tolmu jalgadelt pühkinud ja Põlvasse kolinud. Otsustad põgenikuelu lõpetada ning minna ja ta sealt üles otsida. 24. aprillil jõuadki kohale, et alustada otsinguid. Kartes kohtuda kohaliku sheriffiga, hiilid vaikselt mööda nurgataguseid. Juba esimesel pilgul tundub midagi korrast ära olevat. Ümbrus on kõhedalt inimtühi, kuskil ei ole näha ühtegi hingelist. Ainult üksik vares kraaksub kurjakuulutavalt ja tuul ulub vilinal puude latvades. Jõudes linnakese keskväljakule leiad oma otsatuks õuduseks, et kogu väljak on täis valgeid roostes Passateid. Oled kogemata komistanud salajase Põlva passatimahvia kokkutulekule. See on väga-väga salajane asi, millest ükski hingeline midagi teada ei tohi! Kartes ennast paljastada, hakkad selg ees vaikselt taganema, aga komistad kogemata ühe maas vedeleva passati karterikaitse otsa. Selle peale märkavad sind lähemal asetsevad Passatid ja hakkavad kohe vihaselt summutitest paksu sinist tossu välja ajama. Tõused püsti ja põgened ummisjalu. Alguse saab uus ööpäev kestev põgenemine metsikute Põlva Passatite eest.

ÜLESANNE

Laupäeval 8.05.2021 kell 12:00 on Põlva Lasteaed Lepatriinu (Piiri 7) parklast start ja sa pead jõudma 24 tunniga sealt nii kaugele kui võimalik.

KUHU POOLE MINNA VÕIB?

Sinna kuhu ise soovid, ehk absoluutselt igale poole. Peipsi järve minek ei ole muidugi väga jätkusuutlik valik, aga no kui ikka soovi on, miks mitte. Ise valid ka põgenemise marsruudi.

KAS MINGEID PIIRANGUID SIIS ÜLDSE EI OLE?

Tegelikult on üks piirang ikka. Passatitel on vedrud väga ära vajunud ja nad saavad sõita ainult põhimaanteedel ja nende eest pääsemiseks ei tohi sinna minna. Ehk siis suuri linnadevahelisi põhimaanteesid tohib kasutada ainult maksimum 1 km pikkuselt ja seda põgenemise jooksul ainult 1 kord iga maantee kohta. Ka maantee ületamine (nii pealt kui alt) läheb kasutamisena arvesse. Maanteena lähevad arvesse ka selle kõrval kulgevad kergliiklusteed ja kogumisteed. Tähele peaks panema, et põhimaanteed ei lõppe linnapiiriga, vaid jätkuvad ka asulate sees ja on ka seal keelatud.

Põhimaantee kõrval metsas/põllul liikudes peab jääma sellest vähemalt 500 meetri kaugusele. Juhul kui kasutada põhimaantee kõrval kulgevat teist teed, mis jääb lähemale kui 500 meetrit, siis see on lubatud ainult juhul kui on tegemist eraldiseisva teega, mis ei kuulu põhimaantee koosseisu ja omab eraldi tähistust. Teekonda planeerides võiks mitmeti mõistetavate kohtade kasutamise enne korraldajaga üle konsulteerida.

Erandina on lubatud on kasutada maanteed number 92.

Eesti põhimaanteede loetelu leiab siit: https://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_maanteede_loend#P%C3%B5himaanteed

Põhimaanteede kaart: https://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_maanteede_loend#/media/Fail:Main_roads_of_Estonia.svg

Kasutada ei või ka Läti, Venemaa ja Soome põhimaanteesid. Läti põhimaanteede nimekiri: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_National_Roads_in_Latvia#State_Main_Roads

KUI MUL OLEKS HOBUNE, KAS SIIS SEDA VÕIKS KASUTADA EDASILIIKUMISEKS?

Ei! Passatitel on hea haistmine ja nad leiavad sind siis kohe kiiresti üles! Kõik edasiliikumine peab toimuma jalgsi ja mingeid edasiliikumist soodustavaid abivahendeid kasutada ei või.

Erandina on lubatud kasutada Kavastu praami. Kas see ka alati liigub, sellest ei tea korraldaja küll ööd ega mütsi!

MIS SIIS SAAB KUI JAKS OTSA LÕPPEB?

Algatuseks saavad Passatid sind kätte! Prrr kui jube! Isegi nutt siin enam ei aita, sest Passatitelt ei ole mingit kaastunnet loota! Edasi pead ise hakkama saama ja oma koju evakueerimise korraldama.

Kui olukord on kriitiline, siis tuleb helistada Päästekeskusesse, sest korraldajal puudub igasugune võimekus kedagi mööda Eestit päästa.

KUI 24 TUNDI ON TÄIS, MIS SIIS SAAB?

Õnnitleme, olete edukalt pääsenud Passatite käest! Edasi tuleks juba ise vaadata mis edasi saab. On täiesti vaba voli teha mida iganes. Võib soovi korral tegeleda mingite muude hobidega, nagu näiteks männipuust keiserpingviinide nikerdamisega.

P.S. Peale selle tegemist peaks ennast ise koju orgunnima.

KAS VAHEPEAL PAKUTAKSE KUSKIL KIRJU KOERA KOMME KAH?

Ei pakuta, ise peab hakkama saama! Kui mõni teeäärne pood või sörkelkei on veel passativaba, siis saab sealt midagi.

KAS ON LUBATUD KÕRVALINE ABI?

Võib kasutada küll. Aga edasi liikuda ei tohi abilist kasutades (milli)meetritki!

Kui juhtub kole ilm olema ja te ei ole just väga kogenud Passatite eest põgenemise peenes kunstis, siis oleks isegi soovitatav omada abitiimi, kelle käest saaks vajadusel soojasid/kuivasid riideid või kelle autos varjus olla.

KUIDAS PAREMUSJÄRJESTUS SELGITATAKSE?

Kõik põgenejad saavad endale GPS-träkkeri millega näeb nende liikumist. Arvesse läheb see punkt kus nad viibivad pühapäeval 9. mail kell 12:00. Arvestatakse vahemaad sirgjooneliselt linnulennuna stardikoha ja lõpetamiskoha vahel. Absoluutselt kedagi ei huvita kui sa sinna jõudmiseks oled tegelikult kvadžiljon kilomeetrit läbinud.

Kui tulemuseks olev distants on kahel või enamal osalejal sama, siis arvestatakse sinna jõudmiseks kulunud aega.

Kui keegi otsustab enne 24h täitumist lõpetada, siis peab ta saatma korraldajale sellekohase SMS’i oma nime ja lõpetamise kellaajaga. Sellel juhul läheb tulemuse arvestamisel arvesse see koht kus ta see hetk viibib.

Kuna korraldajad jälgivad ohutuse tagamiseks kogu 24h kõikide liikumist ja võtavad teiega ühendust kui olete pikemaks ajaks seisma jäänud, siis juhul kui planeerite pikemat peatust kui 30min (näiteks magamiseks abitiimi autos või kuskil põõsa all), andke sellest sõnumiga samale numbrile teada, siis korraldaja teab teid mitte tülitada

Paluks see number endale kuhugi kirja panna ja salvestada telefoni. Juhul kui kasutate telefoni ka navigeerimiseks, siis kindlasti peaks olema kaasas akupank. Telefoninumbri avaldame enne starti ja see on trükitud ka võistlusnumbrite siseküljele

KOHUSTUSLIK VARUSTUS

  • Pealamp (ratta esituli), mis peab pimedal ajal põlema
  • Keha tagapool peab olema nähtaval kohal punane vilkuv tuli (rattal vilkuv tagatuli), mis peab töötama stardist alates.
  • Varupatareid või akud nii pealambile kui punasele vilkuvale tulele
  • Sisselülitatud mobiiltelefon
  • Helkurvest
  • Korraldaja poolt antav GPS-träkker mis peab olema kinnitatud rihmaga käele või olema kotis asjade peal (kinnitatuna haaknõelaga kotiseina külge).

PÕGENEMINE JALGRATTAGA

Eraldi arvestusena on avatud võistlusklass põgenemiseks jalgrattaga. Üldisest juhendist kehtivad jalgrattaklassis järgmised erandid:

  • Edasiliikumiseks on lubatud kasutada ükskõik millist motoriseerimata tüüpi jalgratast.
  • Kontrollaeg on 12 tundi, ehk siis ratastega põgenemine lõppeb 24.04 kell 24:00

Kõik muud juhendi punktid, kaasa arvatud põhimaanteede kasutamise keeld ja kaasa võetav kohustuslik varustus, kehtivad ka jalgrattaga põgenemisel.

AUTASUSTAMINE

Autasustatakse kolme parimat meest, naist ja ratturit. Auhinnad saadetakse kõigile peale põgenemise lõppu postiga.

TRÄKKERI TAGASTAMINE

GPS-träkker tuleb esmaspäeval, 10.05 tagastada kahel viisil:

1. Saata mõnda Tallinna Järve Keskuse pakiautomaati (DPD, Smartpost, Omniva) Saatmisel kasutatav telefoninumber: +372 56 66 99 77
2. Anda üle käest-kätte. Sportrec, Aate 3, Tallinn. See tuleks eelnevalt kokku leppida kas info@sportrec.eu või telefonidel +37256669977 +37255583025
Põgeneja on ise vastutav talle antava GPS-träkkeri eest ja kui midagi sellega juhtub, on kohustatud tasuma selle maksumuse 150.- €.

Juhul kui põgeneja ei postita GPS-träkkerit 10.05, kohaldatakse 10.- € trahvi iga hilinetud päeva kohta.

REGAMINE

Regamine on võimalik 27.04.2021 kell 18:00 kuni 4.05.2021 kell 18:00
Osavõtu tasu on 36€.

Hilisem registreerumine ei ole võimalik.
Osaleda saavad stardihetkeks täisealiseks, ehk 18-aastaseks saanud põgenejad.

Regamisel küsime teilt hädaabikontakti nime ja telefoninumbrit. Hädaabikontakt on inimene, kes on vastutav teie turvalisuse eest ja peab olema detailselt kursis teie planeeritava teekonnaga. Kui olete pikemaks kui 30 minutit seisma jäänud ja ei ole sellest teada andnud, siis korraldaja proovib kõigepealt saada ühendust teiega telefoni teel. Kui see ei ole võimalik, siis võetakse ühendust hädaabikontaktiga, kes on sellest hetkest alates vastutav teiega ühenduse saamise eest. Vajadusel peab ta olema võimeline teid otsima minema. Hädaabikontakt peab olema telefoni teel koheselt kättesaadav kogu võistluse kestel.

Registreerimine toimub https://trailrun.ee/ lehel. NB! Kui soovid registreerimise eest tasumiseks arvet, siis anna sellest veel enne vormi täitmist teada e-kirja teel aadressile info@haanjamatkad.ee, lisades kirjas info arve saaja kohta (juriidilise isiku puhul firma rekvisiidid)! Tagasiulatuvalt (peale osalustasu tasumist) korraldaja arvet ei väljasta!

P.S. Registreerumisega kinnitab põgeneja, et on terve inimene, kes on füüsiliselt võimeline pikalt põgenema ja saanud aru sellest, et korraldaja ei võta endale mittemingisugust vastutust mittemillegi üle, mis põgenemise käigus juhtuda või ette tulla võib.

International Trailrunning Association