1. Mis?
1. Rõuge Trail Tour – kolmepäevane jooksutuur kogupikkusega 42,2km, edaspidi RTT
2. Rõuge Trail Run  – jooksutuuri teise päeva rajal toimuv ultravõistlus kogupikkusega 84,4km, edaspidi RTR

2. Miks?
1. Propageerida tervislikke eluviise ja maastikul jooksmist
2. Tutvustada Rõuge kui Seitsmejärvemaa maastikke, vaatamisväärsusi ja puhkamisvõimalusi.

3. Kuna ja kus?
1. Reede 13. juuli kuni pühapäev 15. juuli 2018
2. Võistluskeskus (sh sekretariaat) asub Rõuge Ööbikuoru keskuses

4. Kuidas?
1. RTT 1. etapi start antakse reedel, 13. juulil kell 19:00 Rõuge Ööbikoru keskuses, etapi pikkus on ca 8km.
Samal ajal ja samal rajal toimub ka Võrumaa Pikamaajooksu sarja etapp, Rõuge Viie järve jooks.
2. RTT 2. etapi start antakse laupäeval, 14. juulil kell 12:00 Rõuge Ööbikoru keskuses, etapi pikkus on 21,1km.
Samal ajal ja samal rajal toimub ka ultravõistlus Rõuge Trail Run, mille osalejad võivad startida kas kell 8:00 või kell 12:00. RTR võimalikud distantsid on maraton 42,2km; 63,3km ja täisdistants ehk 84,4km. Finiš suletakse kell 20:00, pääs viimasele 21,1km pikkusele ringile sulgub kell 17:00
3. RTT 3. etapi start antakse pühapäeval, 15. juulil kell 10:30 Paganamaal, etapi pikkus on ca 13km. Tuuri kokkuvõttes liidrile vähem kui 30 minutiga kaotavad jooksjad lähetatakse rajale Gunderseni meetodiga, üle 30 minuti kaotavad osalejad lähetatakse rajale ühisstardist kell 11:00

5. Osalejad
1. Nii Rõuge Trail Tour’il kui ka Rõuge Trail Run’il on kaks üldvõistlusklassi – mehed ja naised.
2. Osa võivad võtta kõik piisavalt treeninud isikud, kes stardihetkeks on saanud täisealiseks (sünniaeg 13.7.2000 ja varem). Alla 18-aastased osalejad saavad osaleda tingimusel, et nad läbivad rada koos lapsevanemaga.

6. Tulemuste arvestamine ja autasustamine
1. Rõuge Trail Touri parimad on kolm etappi kokkuvõttes kiireimini läbinud osalejad. Autasustatakse 3 parimat meest ja 3 parimat naist rahaliste või esemeliste auhindadega. Kõik Rõuge Trail Tour’i lõpetajad saavad lõpetaja medali ja diplomi.
Rõuge Trail Tour’i autasustamine toimub pühapäeval, 15. juulil kell 13:30.
2. Rõuge Trail Run’i arvestuses on parimad kas täisdistantsi läbimise kiireimad või nende puudumisel enim ringe kiireimini läbinud osalejad. Autasustatakse 3 parimat meest ja 3 parimat naist rahaliste või esemeliste auhindadega. Rõuge Trail Run’i eri distantside lõpetajad saavad lõpetaja medali ja diplomi. Rõuge Trail Run’i autasustamine toimub laupäeval kell 20:00.

7. Osalejate kirjapanek, stardimaks ja muu:
Osalejate kirjapanek algab 20.11.2017 ja toimub järgmiste kanalite kaudu:
– interneti teel www.trailrun.ee – peale ankeedi täitmist ja ärasaatmist saab osaleja maili teel teavitust stardimaksu tasumise võimaluste kohta
– maili teel aadressile info[ät]haanjamatkad.ee
– NB! Rõuge Trail Tour’i osaleja võib teisel päeval lisaks tuuril kavas olevale 21,1km pikkusele etapile läbida pikema võistlusmaa, nt maratoni või ultradistantsi. Tuuri arvestusse läheb esimese ringi aeg, maratoni või ultrajooksu aeg fikseeritakse 2 või 3 ringi läbimisel. Rõuge Trail Tour’i osaleja ei pea maksma lisa stardimaksu lisaringide läbimiseks!!!

 • Stardimaksud on järgmised:
  – kuni 31.12.2017 – Rõuge Trail Tour 36 eurot, Rõuge Trail Run 24 eurot
  – kuni 31.03.2018 – Rõuge Trail Tour 42 eurot, Rõuge Trail Run 30 eurot
  – kuni 30.06.2018 – Rõuge Trail Tour 48 eurot, Rõuge Trail Run 36 eurot
  – kuni 13.07.2018 – Rõuge Trail Tour 60 eurot, Rõuge Trail Run 48 eurot
 • Stardimaks sisaldab tähistatud rada, ajavõtuteenust, toitlustamist-jootmist rajal, diplomit, auhinnafondi ning lõpetaja medalit, lisaks palju metsikut loodust ja suurepäraseid vaateid!
  NB! Osalejad, kes soovivad stardimaksu tasumiseks arvet, palume sellest enne osavõtu tasumist korraldajat teavitada. Peale stardimaksu laekumist korraldaja kontole selle makse kohta arveid ei väljastata.

7. Osaleja teab:
– kõik osalejad osalevad Rõuge Trail Tour’il ja Rõuge Trail Run’il omal riisikol.
– Rõuge Trail Run’i osalejate vahetusalas saab osaleja võistluse käigus vahetada eelnevalt sinna paigutatud varuriideid-jalatseid, täiendada oma toiduvarusid
– Rõuge Trail Run’il on edasiliikumist soodustavate abivahenditena lubatud kasutada käimis- või suusakeppe, kõik muud abivahendid on keelatud.
– registreerimise ja stardimaksu tasumisega kinnitab osaleja, et ta on käesoleva võistlusjuhendiga tutvunud ning selle tingimustega nõus
NB! PALUN HOIDKE LOODUS PUHAS! Prügi (pakendid, pudelid, jne) loopimine loodusesse on rangelt keelatud. Vajadusel on võimalik prügi jätta toitlustuspunktides paiknevatesse prügikottidesse.
– Rõuge Trail Tour’i ja Rõuge Trail Run’i korraldaja on SK Haanja Rattamaratonid MTÜ (Ivar Tupp, tel 511 4179, info[ät]haanjamatkad.ee)