Avaldatud:
Publish:
21 March, 2017

Kuna kõik senised Pääsküla raba maratonid on toimunud Eestimaa “kehva suusailma aastaajal”, siis on juba loomult maratoni stsenaariumisse sisse kirjutatud pidev pahuksisse minek ilmataadiga! Ei olnud erandiks ka viimane toimunud – kurjakuulutava 13-nda järjekorra numbriga – maraton!

Seekord aga oli olukord rabateedel kulgeval nö tavarajal sellevõrra hull, et esimest korda Pääsküla raba maratonide ajaloos pidime rada muutma ning viima selle raba kõrval olevasse männimetsa. Tavapärane 4,22km pikkune ring asendus seekord 2,11km pikkuse ning oluliselt käänulisema ja kitsama rajaga. Paljud rajaolnud rääkisid jooksu järel millestki imelikust raskustundest, mis oli neid rajal kiusanud? Üheks raskendavaks teguriks oli kindlasti ring-ringilt pehmemaks muutunud rada, aga ega ka pidevad järsud pöörded jooksu kergemaks ei teinud.

Vaatamata kõigele ei olnud Pääskülas taas vastast MMargus Luhtojale, kes seekord küll piirdus üle 3 tunni läinud võiduajaga 3:07:31. Teisena tuli üle lõpujoone Anti Toplaan, aeg 3:40:15 ning napilt pääses Ergo Meier vendade Hendriksonide käest, lõpetades kolmandana ajaga 3:42:55.

Naiste seas oli taas kord kiireim Kattri Reinula ajaga 3:57:16, jättes teiseks Maret Müüri, aeg 4:07:44, ja kolmandaks Liina Kesamaa ajaga 4:25:36.

Poolmaratoni kiireimad olid Tõnis Kaasik ja Made Laas, ajad vastavalt 1:25:38 ja 1:49:13.

Kokku osales 13-ndal raba maratonil 50 jooksjat, tulemused on nähtaval SIIN!

Selle kehva suustalve viimane Pääsküla raba maraton joostakse 15. aprillil, mis rajal täpsemalt, selgub juba vahetult enne jooksu!

International Trailrunning Association