Avaldatud:
Publish:
24 oktoober, 2016

Eeloleval laupäeval joostava/kõnnitava/roomatava 7. Haanja Ultra100 tarbeks on valminud uus rada. Muudatuste eesmärgiks oli ära jätta varasema raja algusosas oln20161021_165527ud pikk asfaldilõik, vähendada ringide arvu ning tuua rajale vürtsi sisse juurikaste singlitega. Uue ringi pikkuseks on 8,34km ning erinevad allikad pakuvad ringi kohta kogunevateks tõusumeetriteks 120 (Polar V800) kuni 136 meetrit (Google Earth).

Mesikäpa jooksul, ehk siis maratonil, osalejad läbivad enne viiele põhiringile minekut 500m pikkuse lisapauna, ultradistantsile startijatel on täisdistantsiks 12 ringi ehk 100km, protokolli saab koha kirja 6 ringi, ehk 50km läbimise tulemusena. Kontrollaeg ühe ringi kohta on arvestuslikult 1h15min.

Rajakaart näeb välja säärane, rajaprofiil on suuremalt nähtav siin, aga rajast ja selle tõusudest-laskumistest saab parima ülevaate Google Earth’i abiga. Kellel see programm olemas, pole vaja muud, kui alla laadida SEE FAIL, avada see Google Earth’s, seal juba Edit menüüs klikata Show Elevation Profile ning siis saab hiirega piki seda profiili kulgedes aimu, kui loodist väljas rada on! Mõnusamaks navigeerimiseks võib ka kaardi ja profiili vahel oleva sinise riba peale klikkides kiirusjoone ära kaotada!

Neljapäeval jagame veel veidi infot, siis juba ajakava, riietumise ja kõige muu vajaliku kohta!

Trehvämi laupäeval Haanjan!

International Trailrunning Association