Avaldatud:
Publish:
21 november, 2016

Kolm aastat tagasi alguse saanud ilus traditsioon  – joosta Pääskülas maratoni või poolmaratoni ning toetada seeläbi Nõmme KJK noori kerkejõustiklasi laagrirahadega – sai läinud laupäeval Tallinna linna servas ilusa jätku. Kuigi vahepeal Eestimaale saabunud talv võttis mõnedel potentsiaalsetel osalejatel jala värisema, suutsime vaatamata kahanenud osalejate arvule koguda noorkergejõustiklaste tarbeks ligi 1200 eurot. Täpne summa selgub kuu lõpus, kui on laekunud üksikud kuluarved, sest suurem osa teenusepakkujaid tegi tööd või andis oma tooteid tasuta!!!

Sportliku poole pealt oli rajal lisaks libedusele ja porile ka palju põnevust, liidrid vahetusid jooksu käigus ning pinge säilis lõpumeetriteni. Meeste maratonidistantsi võitis kindlalt Margus Luhtoja ajaga 3:04.12. Teiseks murdis ennast ühtlase jooksuga eelmise Pääsküla raba maratoni võitja Peeter Kand, aeg 3:22.56. Kolmandaks jäi Lauri Valdmaa ajaga 3:25.13. Naiste konkurentsis oli parim Siiri Pilt ajaga 3:51.06, järgnesid Marika Roopärg ja Ulvi Lond.

Meeste poolmaratonis jäeti esimestel ringidel juhtinud Raido Raspel lõpuks neljandaks, võidu võttis Rauno Tiits ajaga 1:27.47. Teisena ületas lõpujoone Rait Pallo, aeg 1:29.14 ning kolmas oli Alar Savastver ajaga 1:29.53. Naistest oli poolmaratoni kiireim Anne-Ly Palm ajaga 1:35.13. Järgnesid Triinu Haavapuu ja Melissa Tuuling.

Kokku oli Pääskülas rajal ligi 90 JOOKSJAT/ANNETAJAT – AITÄHH KÕIGILE TEILE ja SUUR AITÄHH ka MITTEOSALENUD ANNETAJATELE ja MEIE TOETAJATELE:
ajamõõtja ANTROTSENTER ja URMAS PAEJÄRV
kommentaator RIHO JÄRVELAINEN
joogitarnija ENERVIT ja TOOMAS ELLMANN
auhinnategija AUHINNAPOOD.EE
raja lükkas lahti TÄNAVAPUHASTUSE AS
joogitarnija A. LE COQ
võistluse arst MARIKA LILIENTHAL
särtsuandja HARRY SEINBERG
katusepakkuja VÕHANDU MARATON ja HILLAR IRVES
sooja tarnis CRAMO
kraami vedasid TÕNU HENDRIKSON ja KEA KANGER
toidupunkti kamandas JÜRI KANGER, aitasid NÕMME KJK NOORED ja TREENERID
numbreid jagas INDRA TUPP
rada aitas maha võtta INDREK TUPP

International Trailrunning Association