Avaldatud:
Publish:
8 märts, 2020

Esimest korda kavas olnud omapärase võistlusformaadiga jooksu “Põgenemine Põltsamaalt” võitis tulemusega 160,5 kilomeetrit Hannes Veide.

Laupäeva keskpäeval alustasid 39 jooksjat põgenemist Põltsamaalt eesmärgiga jõuda 24 tunni jooksul võimalikult kaugele alguspunktist. Üheks jooksu peamiseks reegiks oli see, et ohutuse mõttes ei tohtinud rohkem kui 1 kilomeetri ulatuses või üle 1 korra kasutada ühtegi Eesti- ega ka Läti põhimaanteed.

Lätti siirdunud Hannes Veide jõudis Valmiera kaudu Võnnu alla (Cēsis) ja sai võidutulemuseks 160,5 km. Kirdesse suuna võtnud Priit Valk kogus 148,62 km, aga temal sai tund enne võistluse lõppu kindel maa otsa, ta lõpetas oma jooksu Narva-Jõesuu muulil (all pildil)! Ehk oleks Venemaa viisa mehe kaugemale aidanud? Kolmas oli tulemusega 144,37 kilomeetrit ja samuti Cēsise lähedal lõpetanud Reigo Lehtla.

Naistest pidasid maha tasavägise heitluse Siiri Pilt ja Ulvi Lond. Lõpuks jäi peale 24 tunni jooksu Eesti eksrekordiomanik Pilt, kes läbis 105,41 km ja lõpetas jooksu Valka taga Lätis. Ulvi oli küll pikalt naiste arvestuse liider, aga ka talle tuli Purtse kandis meri vastu ja tulemuseks jäi 104,36 km, mille ta läbis vähem kui 23 tunniga. Mairi Põder oli naistest kolmas (95,35 km).

Võrdluseks: Veide ja Pildi isiklikud rekordid klassikalises 24 tunni jooksus on vastavalt 208,829 km ja 184,229 km. Siinkohal tuleb tähelepanu juhtida ka sellele, et tulemused on arvutatud stardi- ja lõpetamise koha vahel linnulennult, mitte konkreetselt piki maanteid läbitud kilomeetrite alusel, ehk siis raja planeerimine oli möödunud võistluse üks olulisi osiseid.

Usume, et põgeneme ka järgmisel aastal ja siis on põgenemiskohaks juba uus P-tähega algav paik.

PÕGENEMISE TULEMUSED

International Trailrunning Association