Rõuge Trailrun

Avaldatud:
Publish:
4 juuni, 2018

Rõuge Trail Tour ehk kolmepäevane maastikujooksu sündmus, pakub kolme kesksuvise päeva jooksul kokku 42,2km erinevaid radasid, põnevaid kohti, suurepäraseid vaateid ja mõnusat jooksuseltskonda!
I etapp – ca 8km ümber viie Rõuge järve peetakse koos Võrumaa Pikamaajoksusarja 6-nda etapiga, mis tähendab, et stardis on lisaks tuuril osalejatele veel ca 300 jooksjat. I etapi start antakse kell 19:00 Rõuge Ööbikuoru keskuses Pesapuu vaatetorni juurest.
II etapp – 21,1km parimaid treile või träkke, mida Rõuges vähegi leida on – kallasrajad, tõusud, ojaületused, juurikad, köielaskumised, orud, mäed. Start kell 12:00 ikka sealsamas Pesapuu juures.
III etapp – ca 13km Paganamaa unustamatuid radasid, siin- ja sealpool Läti piiri – kallasrajad, järsud tõusud, juurikad, ojaületused ja kõik muu. Start kell 11:00 Paganamaa vaatetorni läheduses. Paganamaale saavad osalejad sõita kas oma transpordi või korraldaja poolt pakutava bussiga. Autasustamine toimub ca kell 15:00 Rõuges Pesapuu juures.
Tuuri kokkuvõttes on parimad need, kes kulutavad kolme distantsi peale, mis kokku annavad klassikalise maratoni pikkuse, vähim aega! Võitjad on aga kõik osalejad, sest nautimisväärseid radasid ja loodust on rohkem, kui ühekorraga endasse ahmida suudate!

Rõuge Trail Run joostakse laupäeval, 14. juulil, samal ajal peetava Trail Tour’i teise etapi rajal. Võimalik on läbida 4 distantsi (21,1km pikkust ringi) alates poolmaratonist kuni kahekordse klassikalise maratonini. Startida on võimalik kell 8:00 või 12:00, finiši sulgemise kontrollaeg kukub kell 20:00, pääs viimasele ringile sulgub kell 17:00.

Mõned tuuril osalejad soovivad laupäeval pikemalt joosta kui 21,1km – see on võimalik, tuuri arvestuses läheb kirja esimese ringi aeg.

Seoses senise vähese huviga mõlema sündmuse vastu pikendame 31. maini kehtinud hinnaga registreerimisvooru kuni 10. juunini. Kui ka kuni selle tärminini on huvi nende sündmuste vastu sama kesine kui seni, oleme sunnitud mõlemad sündmused ära jätma ning seni juba registreerunutele nende poolt makstud osalustasu tagastama!

International Trailrunning Association