Haapsalu maraton

Avaldatud:
Publish:
3 aprill, 2016

Käesoleva aasta 14. mail toimuv 3. Haapsalu maraton tuleb osalejate ette mitme uudisega, lisaks uuele rajale on kavas poolmaratonidistants ning ka maratoni korraldaja on vahepeal vahetunud. Kaks aastat tagasi Haapsalu maratoni käima tõmmanud seltskonna liikmed on ka muudel elualadel väga tegusad inimesed ning sellest tingitud ajahäda tõttu otsustasid nad oma ettevõtmise üle anda professionaalsele korraldustiimile, kes jooksusõbra jaoks on eelkõige tuntud kui Pääsküla raba maratonide või Haanja Ultra100 korraldajana.

Uus korraldaja toob senisesse harjumuspärasesse Haapsalu maratoni korraldusse mõned muudatused, osad neist on ette kirjutatud veel eelmiste korraldajate poolt, teine osa uuendusi on aga nö uue korraldaja “uus luud”.

Maratoni võistluskeskus on seekord ühes kohas – Haapsalu raudteejaama juures. Kõik kolm kavas olevat distantsi – maraton, poolmaraton ja 10km jooks algavad ja lõppevad sealsamas. Sel aastal ülipikka kepikõndi kavas pole, selle ala harrastajad saavad ennast proovile panna kas 21,1km pikkusel või siis 10km distantsil. Haapsalu maratonile registreerumine avaneb 4. aprillil ning saab toimuma osaleja jaoks uues keskkonnas.

Kõigest suure jooksupäevaga seotud peensustest aga juba täpsemalt siis, kui uus korraldaja on asjasse sisse elanud, ehk siis kohapeal käinud ning oludega ja inimestega tutvunud.

International Trailrunning Association