NB! Seoses Keskkonnaameti kooskõlastusega on osalejate arv piiratud 60 osalejaga!!!

MIS ASI SEE ON?
Rõuge maastikumaraton on punktist A punkti B kulgev, peamiselt liigendatud maastikul ja looduslikel radadel toimuv jooksu-, kepikõnni- ja matkasündmus. Maastikumaratonil on kavas kaks distantsi – 42+km võistlus ja 21+km matk. Pikema raja läbimiseks tuleb ronida korralike tõuse, ukerdada kitseradadel-singlitel, ületada soiseid lõike, ojasid, laudteid. Lisaks tuleb kolmel korral ületada riigipiir! Lühem rada on vähem mägine ja soine, riigipiire ei ületa, kuid põnevat kulgemist jagub piisavalt ka sellele rajale.

KUS, KUST ja KUHU?
Maastikumaratoni võistuskeskus asub Rõuge Pesapuu vaatetorni juures, sealsamas torni tipus on ka finiš, torni kõrval toimub autasustamine ja finišijärgne toitlustamine. 42+km start antakse Läti Vabariigi territooriumilt Korneti ja Ape vahelise tee pealt, 3km kaugusel Kornetist (GPS 57°35’20.6″N 26°53’28.8″E).
21+km stardipaik asub RMK Luhasoo õpperaja parklas.
Pikemal rajal on 5 teeninduspunkti (TP), lühemal rajal on neid 3.
Mõlema raja läbimiseks tuleb liikuda mööda märgistatud rada stardist finišisse.
Esilagsed raja skeemid, lõplik raja variant saab paika juuni lõpuks:
Rajakaart pdf-failina  Rajakaart jpg-failina  Raja profiil jpg-failina

KUNA ja KAUA?
Rõuge Maastikumaraton toimub laupäeval, 13. juulil 2019, 42+km start antakse kell kell 9:00. Kontrollaeg on 9 tundi. 21+km matka start antakse kell 10:15, kontrollaeg on 7 tundi ja 45 minutit.

STARTI JÕUDMINE
Stardipaikadesse on võimalik liikuda kahel viisil – korraldaja transpordiga või isikliku transpordiga. Korraldajapoolne osalejate transport finišist stardipaikadesse on osalustasu sees, võistlusjärgset transporti finišist stardipaikadesse korraldaja ei paku. Stardipaikadest saab korraldaja transpordiga saata finišisse ühe markeeritud koti osaleja kohta.

AJAKAVA
7:00 – stardimaterjalide väljastamine
8:00 – väljuvad bussid 42+km stardipaika
9:00 – 42+km start Kornetis
9:30 – väljuvad bussid 21+km stardipaika
10:15 – 21+km start Luhasool
12:00 – eeldatav lühema maa kiireima lõpetaja finišis
12:30 – eeldatav pikema maa kiireima lõpetaja finišis
14:00 – autasustamine
18:00 – finiši sulgemine
NB! Ajakavasse võib tulla muutusi peale raja lõpliku variandi kinnitamist juunis, kuid mitte hiljem kui 1 kuu enne maastikumaratoni toimumist!

KIRJAPANEK
Osalejate kirjapanek algab 15.01.2019 ja toimub järgmiste kanalite kaudu:
– interneti teel www.trailrun.ee – peale ankeedi täitmist ja ärasaatmist saab osaleja maili teel teavitust stardimaksu tasumise võimaluste kohta
– maili teel aadressile info[ät]haanjamatkad.ee (sobilik gruppide, tiimide registreerimisel)
– osalustasud on periooditi alljärgnevad:
– kuni 28.02.2019 – 42+km 30 eurot, 21+km 25 eurot
– kuni 10.06.2019 – 42+km 36 eurot, 21+km 30 eurot
– kuni 10.07.2019 – 42+km 42 eurot, 21+km 36 eurot
– osalustasu sisaldab tähistatud rada, ajavõtuteenust, toitlustamist-jootmist rajal, diplomit, lõpetaja meenet, toitlustamist finišis, auhindu kolmele parimale mehele/naisele pikemal maal, lisaks palju metsikut loodust ja suurepäraseid vaateid!

OLULINE INFO ja REEGLID
– kõik osalejad osalevad Rõuge maastikumaratonil omal riisikol, iga osaleja peab arvestama, et rada läbib asustuseta piirkondi, kus puudub transpordi ligipääs. Võistluse pooleli jätmine/katkestamine on võimalik ainult ametlikes teeninduspunktides (TP)
– osaleja peab kogu distantsi vältel kaasas kandma kohustuslikku varustust – laetud ja veekindlas kotis mobiiltelefon koos salvestatud korraldaja telefoninumbriga, energiarikas toit, joogipudel- või tops, jahedama/vihmasema ilma puhul ilmakindel kilekas
– alla 18-aastased (sündinud  hiljem kui 13.07.2001) saavad osaleda ainult koos lapsevanema/täiskasvanud saatjaga. Alaealise osalustasu on 50% vastava perioodi osalustasu suurusest
– Rõuge maastikumaratonil on edasiliikumist soodustavate abivahenditena lubatud kasutada käimis- või suusakeppe, kõik muud abivahendid on keelatud
– rajal olevates TP-des ei ole saadaval joogitopse, osalejal peab joogi kättesaamiseks kannudest olema kaasa oma tops

NB! PALUN HOIDKE LOODUS PUHAS! Prügi (pakendid, pudelid, jne) loopimine loodusesse on rangelt keelatud. Vajadusel on võimalik prügi jätta toitlustuspunktides paiknevatesse prügikottidesse.

Rõuge maastikumaratoni korraldaja on SK Haanja Rattamaratonid MTÜ (Ivar Tupp, tel 511 4179, info[ät]haanjamatkad.ee)

 

 

International Trailrunning Association