Avaldatud:
Publish:
7 juuni, 2017

Sellel suvel tuleb Rõuge Trail Run, mis on varem kandnud ka Rõuge Maratoni nime, jooksjate ette juba viiendat korda ning taaskord uues formaadis. Sel aastal on ettevalmistamisel 42,2km pikkune ring, mis tähendab, et minimaalne distants on klassikaline maraton, aga saab ka rohkem joosta, tervelt kaks korda rohkem ehk 84,4km!

Ultrajooks alustab hommikul kell 8, kell 12 lähevad rajale maratoonarid. Pääs teisele ringile suletakse kell 14, finiš läheb kinni kell 20:00! Vaatamata tehnilisele ja mägisele rajale on Rõuge Trail Run heaks võimaluseks läbida oma esimene maraton, kuna selleks on aega tervelt 8 tundi ning rada ise on piisavalt põnev ja huvitav, mis sätib läbitud kilomeetrid tahaplaanile ning suurepärase elamuse esiplaanile. Jookse-kõnni-matka-kulge-rooma, ühesõnaga naudi!

Rada kulgeb ca 70% ulatuses piki jalgradu, 29,5% on metsateid-heinamaid ning asfalti on ka, kokku 5 korda 6 meetrit, ehk siis viis asfalttee ületust. Väikeseks eripäraks on rajal olevate toidupunktide vähesus võrreldes suurte linnamaratonidega ning joogitopside puudumine neis punktides. Jah, oma joogitopsik peab jooksjal/matkajal/kulgejal endal kaasas olema. Juua-süüa ikka pakutakse, kokku neljas ametlikus toitlustuspunktis ning paaris nö lisapunktis, milleks on mõni taluhoov või rajale jääv puhta veega allikas. Kõigest sellest juba täpsemalt siis, kui rada lõplikult paigas on ja jooksupäev juba väga lähedal.

Tule ja veeda üks vinge viikend ilusas Rõuges ja metsikus looduses, sest Rõuge Trail Run’ile järgneval päeval on Rõuges Võrumaa Pikamaajooksusarja 6. etapp, kus kavas 9km põhijooks, 4km pikkune lühem distants ja mudilaste jooksud – sportlikku tegevust jätkub Rõuges tervele perele terveks nädalavahetuseks!

Trehvämi Rõugõn!

Ivar Tupp
korraldaja
511 4179

International Trailrunning Association