Avaldatud:
Publish:
14 jaanuar, 2019

Uus aasta on tulnud ja toonud üle mitme-setme aasta Eestimaale korraliku suusatalve. Sel talvel me ennatlikult Pääskülas ühtegi maratoni läbi viia ei plaaninud, kuna mitmed sügisesed märgid näitasid, et talv tuleb korralik ning võidujooksmiseks ei sobi! See eest on trailrun.ee tiimil peamisel jooksuajal ehk suvel, pakkuda midagi uut ja põnevat ning sügise poole on toimumas oma kindla koha kalendris leidnud jooskusündmused. Kõigest kohe lähemalt:

13. juulil
juba seitsmendat korda toimuv, aga ikka veel oma õiget nägu otsiv Rõuge Maraton/Rõuge Trail Run kannab sel aastal nime Rõuge maastikumaraton ning toimub punktist A punkti B kulgeva maastikujooksuna, mille lisakiiksuks on raja kulgemine kahe riigi vahel ning jooksu käigus ületatakse ka kolm korda riigipiiri. Rada saab olema nõudlik – mägine, soine, kitsas ja põnev. Täpsemalt saab Rõuge maastikumaratoni kohta lugeda siinsamas saidil olevast kirjeldusest, sündmuse lõplik juhend valmib kevadel, kui saame paika raja lõpliku kulgemise skeemi.

16. augusti õhtuks kutsume kõiki ultrajooksu ja raskema muusika sõpru Keilasse, kus toimub siinkandis (ja see kant on vist lausa pool Euroopat suur) esmakordselt nö “Backyard Ultra” stiilis ultrajooksusündmus Heavy Metal Ultra, mille Eesti versiooni omapäraks on iga ringi stardis kõlama hakkav raskema muusika pala. Startida on võimalik kogu selle muusikapala kestel, 6,66km pikkuse ringi finišisse aga tuleb jõuda enne järgmist täistundi. Täpsem info ja selgitused leiad taas sellelt samalt saidilt.

26. oktoobril ootab Haanja Suusakeskus juba kümnendat korda kõiki ultra- ja maratonihuvilisi, et maha pidada järjekordne Haanja Ultra100. See sündmus ilmselt pikemat tutvustamist ei vaja, võib-olla üllatame juubeliaastal uue rajaga, täpsemalt kõigest juba suve poole, registreerimise avame 1. augustil.

Ja 23. novembril teeme taas koos head ja jookseme Heategeval 18. Pääsküla raba maratonil, toetades osalejate, toetajate ja korraldajate ühise jõupingutusega Nõmme KJK noori kergejõustiklasi nende püüetes saada paremaks, kiiremaks, tugevamaks ja tublimaks.

 

ILUSAT JOOKSUAASTAT!

International Trailrunning Association